תוכן העניינים של המאמר

מאמרים נוספים

טופס פנייה מיידית

נא למלא את הפרטים הבאים ועורך דין מהמשרד ייצור קשר במהרה.

נא לבחור את הנושא המתאים:

*פניות למשרד עורכי דין נשמרות חסויות

הסדרת שימוש חורג

נערך לאחרונה ב: מרץ 9, 2018

הסדרת שימוש חורג נדרשת בזמן שתוקפו של ההיתר לשימוש חורג פג. או כאשר ישנה אי התאמה תכנונית בין המצב בפועל ובין המצב כמפורט בהיתר הבניה או אף על פי תכנית מאושרת. עצם העובדה כי שימוש חורג נדרש בדרך כלל במצב שבו מבקשים להפעיל עסק מסוים בנכס שאינו יועד לכך מלכתחילה, מלמדת על השוני בין מטרות השימוש החורג ושינוי הייעוד:

  1. תושב פרטי – יבקש בדרך כלל לשנות ייעוד לצמיתות
  2. בית עסק – יבקש בדרך כלל לשנות ייעוד לתקופה קצובה – הוא השימוש החורג

הסדרת שימוש חורג תתבצע לעיתים בעת חידוש רישיון עסק ולעתים תידרש כחלק מפעולות מניעה כנגד אכיפה של מחלקת רישוי עסקים ו/או פיקוח על הבניה. ישנם מצבים רבים נוספים המחייבים את רענון ההיתר לשימוש חורג או את התאמתו למצב התכנוני שנוצר: הפקעה לדוגמא. הפקעה הנה הליך אשר יכול להוביל לאי התאמה בין המצב בפועל ובין המצב התכנוני המאושר במסגרת היתר השימוש החורג שקיים. אי התאמה זו, כפי שכל אי התאמה תכנונית מצריכה הסדרה, מחייבת הגשה ותיקון של הבקשה או ההיתר לשימוש החורג.

יש לזכור כי היתר לשימוש חורג לא נדרש תמיד. לעתים השימוש שנעשה בחלקה המצריך שימוש חורג הנו ‘נלווה’ לשימוש העיקרי. הפסיקה קובעת כי שימוש נלווה אינו מצריך היתר לשימוש חורג מהשימוש העיקרי. כך או כך, קיימת חשיבות עליונה לביצוע הבדיקות בשלבים המוקדמים. שכן, לשינויים וההתאמות הללו ישנם השלכות גם על גובה היטלים של הרשות כגון היטל השבחה.

לבדיקת אפשרות הסדרת שימוש חורג ניתן להתקשר לטלפון 03-68-300-68 או למלא את הטופס הבא:

[contact-form-7 id=”17769″ title=”צור קשר עמוד הסדרת שימוש חורג”]

שיתוף והדפסת המאמר

וואטצאפ
פייסבוק
טוויטר
דוא״ל
הדפסה
דילוג לתוכן